Online kurz nemčiny pre samoukov - úrovne A1-A2-B1-B2

Online kurz nemčiny pre úrovne A1-A2-B1-B2 je určený pre všetkých začiatočníkov a stredne pokročilých, ktorí potrebujú zvládnuť nemecký jazyk slovom i písmom pre využitie pri svojej práci na Slovensku, pri štúdiu, alebo pracujú, alebo sa pripravujú na prácu v nemecky hovoriacich krajinách.

Pre koho je kurz určený

Online kurz nemčiny pre úrovne A1-A2-B1-B2 je určený pre všetky vekové katgórie žien a mužov, od začiatočníkov až po stredne pokročilých, ktorí potrebujú pri svojej práci na Slovensku zvládnuť bežnú hovorovú nemčinu slovom i písmom. Je tiež určený pre tých, ktorí už pracujú v nemecky hovoriacich krajinách, alebo sa na výkon povolania v týchto krajinách pripravujú. Základom kurzu je spojenie učiva v učebnici Nová nemčina pre samoukov a súboru zvukových výkladov a cvičení tohoto učiva vo formáte mp3, prístupných v online forme na webovej platformne hofmanova.sk. Dôležité alebo komplikované učivá sú priamo v jednotlivých kapitolách testované v samostatných testoch (60 testov).

Aké učebnice sú potrebné pre kvalitné absolvovanie kurzu

Kurz je postavený na učebnici Nová nemčina pre samoukov a je určený pre všetkých, ktorí potrebujú zvládnuť nemčinu na bežnej hovorovej úrovni s adekvátnou znalosťou bežnej hovorovej slovnej zásoby a súčasného zvládnutia potrebnej gramatiky. Pre komplexnejšie štúdium v rámci kurzu je potom vhodná rozšírená kombinácia učebníc, teda k základnej učebnici pre samoukov sú ako doplnok vhodné i učebnice Nemecká gramatika a Veľké komentované testy z nemčiny A1 - B1.

Časový rozsah kurzu

Kurz obsahuje nahrávky vo forme mp3 v rozsahu 51 hodín 47 minút a 38 sekúnd (čistý čas nahrávok).
⇒ pozrite si podrobný rozpis kurzu

Štruktúra kurzu

Kurz je koncipovaný tak, aby sa jednotlivé kapitoly kryli s kapitolami knihy. Celý kurz je z dôvodu prehľadnosti a lepšej prístupnosti rozdelený do jedenástich kategórií (1-10 až 101-107). U kapitol sa používa online zvukový (hlasový) výklad a vysvetlenie jednotlivých pasáží učiva:
slovná zásoba (v úvodných kapitolách aj výslovnosť hlások a hláskových skupín)
vysvetlenie
"achtung" (dôležité upozornenia)
precvičenie
texty
⇒ testy

V častiach označených "slovná zásoba" sa preberá slovná zásoba z príslušnej kapitoly predovšetkým z hľadiska správnej výslovnosti. Slovná zásoba je najskôr nahovorená po jednotlivých len nemeckých slovíčkach. V druhom predstavení slovíčiek je v prestávkach priestor na vaše zopakovanie nemeckého slovíčka i jeho slovenského prekladu.
pozrite si ukážku ⇒ 4.kapitola /slovná zásoba/ určitý a neurčitý člen

V častiach označených "vysvetlenie" je vysvetlené učivo kapitoly, prípadne jej časti. Vysvetľuje sa podľa učebnice, aby sa spojilo zrakové vnímanie vysvetlenia v učebnici, veľmi často vo farbe, so zvukovým vnímaním vysvetlenia.
pozrite si ukážku ⇒ 62.kapitola /vysvetlenie/ modálne slovesá vo vete

V častiach označených "precvičenie"sa systematicky a cielene precvičuje práve vysvetľované učivo. Často je precvičovanie spojené aj s opakovaním práve počutého v prestávkach.  Precvičuje sa na slovnej zásobe danej kapitoly, precvičuje sa samozrejme aj stará slovná zásoba.
pozrite si ukážku ⇒ 84.kapitola /precvičenie/ skupina typu "bringen - denken"

V častiach označených "texty"si vypočujete texty z učebnice najskôr vcelku. Pri čítaní textov po jednotlivých vetách opakujete v prestávkach práve počutý text. Texty sa týkajú učiva danej kapitoly a sú postavené na jej slovnej zásobe.
pozrite si ukážku ⇒ 41.kapitola /texty/ "haben - mať" - "sehen - vidieť"

V častiach označených "testy" sú uvedené základné testy z Učebnice Veľké komentované testy z nemčiny A1 - B1, ktorými sa testuje preberané učivo v kapitole/lekcii. Testy sú záverečnou časťou preberania učiva. Sú koncipované tak, že okamžite na nich zistíte úroveň jeho ovládania a keď sa ešte objavia chybičky, presne vidíte, aké sú a nie je problém sa vrátiť k vysvetleniu špeciálne toho, v čom ste v testovaní objavili svoje nedostatky.
pozrite si ukážku ⇒ 82.kapitola /testy-2/ slovesá s neodlučitelnými predponami

Ako absolvovať kurz

Na prístup do kurzu sú potrebné dva kroky. Prvým je registrácia na stránke hofmanova.sk. Po tejto registrácii si zakúpite jeden z poukazov na kurz a tým získate na príslušné časové obdobie prístup do platenej časti stránky na kurz. Poukazy sa dajú kúpiť v rôznych variantách od 30 po 360 dní, jednorázovo alebo formou mesačného paušálu alebo v rámci ďalších aktuálnych sezónnych poukazov.

Typy poukazov na kurz

poukazy na všetky typy kurzov zakúpite na našom e-shope eshop.hofmanova.sk

► poukaz na 30 dní v cene 19,90 €
► poukaz na 360 dní + učebnica Nová nemčina pre samoukov v cene 199,90 €

► poukaz na 360 dní v cene 189,90 €
► poukaz na 360 dní - poukaz na 360 dní / mesačný paušál v cene 16,90 €

Po zakúpení poukazu a úhrade príslušnej čiastky vám na dané časové obdobie bude sprístupnená platená časť webovej platformy hofmanova.sk (články označené ako "platený obsah"). Pripomíname, že pred zakúpením poukazu na kurz je nutná registrácia na stránke hofmanova.sk

Poskytovateľ výučby:

PhDr. Alena Hofmanová - výuka jazykov
Novomeského 1214/72
90501 Senica
Slovenská republika

IČO: 37770934
spoločnosť nie je plátcom DPH

Poskytovateľ poskytuje jazykové online kurzy na webovej platforme www.hofmanova.sk. Majiteľom a prevádzkovateľom webovej platformy hofmanova.sk je spoločnosť hofmanova s.r.o.

Všeobecné obchodné podmienky

Všeobecné obchodné podmienky sú uvedené v článku Online kurzy nemčiny - obchodné podmienky

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Ďalšie informácie